KLL:n mestaruuskilpailut, kr Kajaani, 17.-18.5.2014 |
Tulos |
Tuloslista | 28 | 30 | 32 | 35 | 38 | 42 | 47 | 53 | 59 | 66 | Seurapisteet |
Ottelutulos | 28 | 30 kg | 32 | 35 | 38 | 42 | 47 | 53 | 59 | 66 | |
Turnauslista (PDF) | 28 | 30 | 32 | 35 | 38 | 42 | 47 | 53 | 59 | 66 |
Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
A1-A2 1 | Aaro Piippo Kajaani | Valtteri Raudasoja Rovaniemi | SV 0:5 | 0 : 5 | |
A3-A4 1 | Niko Hyvönen Kouvola | Olavi Kulju Kajaani | GS 4:0 | 8 : 0 | |
A5-A6 1 | Veeti Kervinen Liperi | Nestori Hirvonen Lapinjärvi | LUOV 0:5 | ||
A7-A8 1 | Kaapo Pietarinen Liperi | Akseli Erkkola Sipoo | LUOV 0:5 | ||
A9-A10 1 | Teo Laitila Vantaa | Saku Määttä Oulu | GS 4:0 | 8 : 0 | |
A11-A12 1 | Rasmus Heikura Liminka | Markus Loponen Oulu | GS 4:0 | 8 : 0 | |
B1-B2 1 | Tuukka Peltokangas Kauhava | Antti Kangasniemi Järvenpää | SV 0:5 | 0 : 4 | |
B3-B4 1 | Jooa Mäkelä Vimpeli | Jere Hämäläinen Siilinjärvi | GS 0:4 | 0 : 8 | |
B5-B6 1 | Veli-Matti Aikio Sodankylä | Otto Laaksonen Porvoo | GS 4:1 | 12 : 4 | |
B7-B8 1 | Leevi Joutsenlahti Pori | Veeti Pulkkinen Taipalsaari | GS 0:4 | 0 : 8 | |
B9-B10 1 | Antti Salminen Kouvola | Tomi Hänninen Kokkola | GS 4:0 | 8 : 0 | |
A1-A3 2 | Aaro Piippo Kajaani | Niko Hyvönen Kouvola | GS 0:4 | 0 : 8 | |
A2-A4 2 | Valtteri Raudasoja Rovaniemi | Olavi Kulju Kajaani | GS 4:0 | 11 : 0 | |
A5-A7 2 | Veeti Kervinen Liperi | Kaapo Pietarinen Liperi | LUOV 5:0 | ||
A6-A8 2 | Nestori Hirvonen Lapinjärvi | Akseli Erkkola Sipoo | SV 0:5 | 0 : 8 | |
A9-A11 2 | Teo Laitila Vantaa | Rasmus Heikura Liminka | PV 3:1 | 14 : 13 | |
A10-A12 2 | Saku Määttä Oulu | Markus Loponen Oulu | SV 5:0 | 2 : 4 | |
B11-B1 2 | Jesse Tyni Vaasa | Tuukka Peltokangas Kauhava | SV 5:0 | 8 : 6 | |
B2-B3 2 | Antti Kangasniemi Järvenpää | Jooa Mäkelä Vimpeli | SV 5:0 | 4 : 0 | |
B4-B5 2 | Jere Hämäläinen Siilinjärvi | Veli-Matti Aikio Sodankylä | SV 0:5 | 4 : 4 | |
B6-B7 2 | Otto Laaksonen Porvoo | Leevi Joutsenlahti Pori | SV 0:5 | 0 : 8 | |
B8-B9 2 | Veeti Pulkkinen Taipalsaari | Antti Salminen Kouvola | GS 4:0 | 8 : 0 | |
A2-A3 3 | Valtteri Raudasoja Rovaniemi | Niko Hyvönen Kouvola | GS 4:0 | 8 : 0 | |
A5-A8 3 | Veeti Kervinen Liperi | Akseli Erkkola Sipoo | LUOV 0:5 | ||
A6-A9 3 | Nestori Hirvonen Lapinjärvi | Teo Laitila Vantaa | SV 0:5 | 0 : 4 | |
A10-A11 3 | Saku Määttä Oulu | Rasmus Heikura Liminka | GS 1:4 | 4 : 12 | |
B10-B11 3 | Tomi Hänninen Kokkola | Jesse Tyni Vaasa | SV 0:5 | 0 : 4 | |
B2-B4 3 | Antti Kangasniemi Järvenpää | Jere Hämäläinen Siilinjärvi | SV 0:5 | 10 : 5 | |
B5-B8 3 | Veli-Matti Aikio Sodankylä | Veeti Pulkkinen Taipalsaari | SV 0:5 | 7 : 12 | |
B7-B9 3 | Leevi Joutsenlahti Pori | Antti Salminen Kouvola | SV 5:0 | 4 : 0 | |
A2-A8 4 | Valtteri Raudasoja Rovaniemi | Akseli Erkkola Sipoo | PV 1:3 | 15 : 21 | |
A3-A9 4 | Niko Hyvönen Kouvola | Teo Laitila Vantaa | GS 0:4 | 0 : 8 | |
B11-B2 4 | Jesse Tyni Vaasa | Antti Kangasniemi Järvenpää | SV 5:0 | 4 : 0 | |
B4-B8 4 | Jere Hämäläinen Siilinjärvi | Veeti Pulkkinen Taipalsaari | SV 0:5 | 4 : 2 | |
B5-B7 4 | Veli-Matti Aikio Sodankylä | Leevi Joutsenlahti Pori | GS 0:4 | 0 : 8 | |
A11-A2 5 | Rasmus Heikura Liminka | Valtteri Raudasoja Rovaniemi | GS 4:1 | 11 : 2 | |
A8-A9 5 | Akseli Erkkola Sipoo | Teo Laitila Vantaa | SV 5:0 | 8 : 3 | |
B11-B7 5 | Jesse Tyni Vaasa | Leevi Joutsenlahti Pori | GS 1:4 | 2 : 12 | |
A11-A8 6 | Rasmus Heikura Liminka | Akseli Erkkola Sipoo | GS 0:4 | 0 : 8 | |
B8-B11 6 | Veeti Pulkkinen Taipalsaari | Jesse Tyni Vaasa | SV 0:5 | 9 : 8 | |
A9-B8 Sijat 3+4 | Teo Laitila Vantaa | Veeti Pulkkinen Taipalsaari | SV 5:0 | 8 : 0 | |
A8-B11 Sijat 1+2 | Akseli Erkkola Sipoo | Jesse Tyni Vaasa | GS 4:1 | 13 : 4 |