Tallinn Open 2016
Tallinn, 01.-3.04.2016
Club-Results
Alle (1757 NUMBER COMPETITORS)
Rank
Club
Points
1.
2.
3.
4.
5.
6.
Part.
1.
Arkhangelsk (RUS)
86
2
3
6
7
5
4
59
2.
World Tour (USA)
75
6
3
4
2
1
41
3.
Korrus3 (EST)
66
3
4
2
5
2
1
29
4.
Team Kazakhstan (KAZ)
63
2
2
5
6
1
1
26
5.
Daugavpils BJSS (LAT)
59
1
3
4
3
4
5
40
6.
Aberg (EST)
58
4
3
1
1
5
2
32
7.
Kaliningrad (RUS)
51
3
2
5
1
30
8.
Skane (SWE)
51
5
1
5
3
1
34
9.
Finland National Junior GR Team (FIN)
49
3
4
1
3
2
17
10.
Kundzina CSS, Riga (LAT)
49
2
3
2
3
2
1
45
11.
Mogilev (BLR)
46
6
2
8
12.
PPM (FIN)
45
3
1
2
3
1
3
32
13.
HPM (FIN)
43
2
2
3
1
2
2
27
14.
St. Petersburg (RUS)
40
2
2
3
2
13
15.
Olympic Reserve FS1 (BLR)
36
3
2
2
8
16.
Snögg (NOR)
36
3
1
2
2
1
12
17.
Kuldkaru (EST)
34
1
3
1
3
29
18.
Grodno (BLR)
33
2
2
2
1
1
16
19.
Georgia (GEO)
31
3
2
1
9
20.
Minsk (BLR)
30
4
1
1
14
21.
Sweden National Cadet GR Team (SWE)
30
3
1
1
1
1
10
22.
Font-Romeu (FRA)
30
1
1
2
2
1
3
18
23.
JäVo (FIN)
29
1
2
3
2
2
20
24.
Latvia
28
2
3
1
1
1
23
25.
Gomel (BLR)
27
3
1
1
1
6
26.
PoWe (FIN)
27
2
2
1
1
12
27.
Nejdek (CZE)
26
2
1
2
1
20
28.
Vilnius (LIT)
26
1
1
1
2
1
3
30
29.
Tulevik (EST)
26
1
1
2
4
3
28
30.
Englas (EST)
25
1
2
3
1
1
22
31.
Dagestan (RUS)
24
4
4
32.
St.Petersburg CTSS-2
24
2
2
2
10
33.
Colmar (FRA)
23
3
1
4
34.
CSK Ferrum (LAT)
23
3
1
1
15
35.
Bobruisk (BLR)
23
2
2
1
5
36.
Juhan (EST)
23
2
1
3
14
37.
V-Maarja (EST)
23
1
2
6
17
38.
Joniskis (LIT)
22
3
1
11
39.
Visaginas (LIT)
22
2
2
2
16
40.
Milons (LAT)
22
1
2
2
1
1
10
41.
Liepaja (LAT)
22
1
2
1
2
2
18
42.
Rostov-Don (RUS)
20
1
2
1
5
43.
Kadrina (EST)
20
1
1
1
1
2
14
44.
Lapiti (EST)
19
2
2
1
1
9
45.
Sweden National Junior FS Team (S
19
5
2
11
46.
TaVo (FIN)
18
2
1
1
6
47.
Leo (EST)
17
1
2
1
12
48.
Radviliskis (LIT)
17
2
1
1
6
49.
Team Great Britain (GBR)
17
1
2
2
13
50.
BO-TEK (RUS)
16
2
1
6
51.
Tapa (EST)
16
1
1
1
1
12
52.
Novgorod (RUS)
16
1
1
1
1
1
5
53.
Olympic Reserve FS2 (BLR)
16
2
1
2
1
8
54.
Atlants (LAT)
15
1
1
1
5
YKV (FIN)
15
1
1
1
6
56.
Örgryte (SWE)
15
1
1
2
8
57.
TÜASK (EST)
15
1
1
1
1
9
58.
Gwardia Warszawa (POL)
15
1
2
1
7
59.
ViVo (FIN)
14
1
1
1
1
12
60.
Bauskas (LAT)
14
2
1
2
10
61.
Nelson (EST)
14
1
2
1
1
14
62.
Sweden National Cadet FS Team SWE)
14
1
1
2
2
10
63.
Kolbotn (NOR)
13
1
1
3
11
64.
Anyksciai (LIT)
13
1
1
2
14
65.
Saratov (RUS)
13
1
1
1
1
7
Vändra (EST)
13
1
1
1
1
18
67.
Rezekne (LAT)
13
2
1
2
23
68.
Krasnoselski (RUS)
12
2
4
69.
Saules Miesto AK (LIT)
12
1
1
1
1
8
70.
Murmansk (RUS)
12
1
1
1
2
8
71.
Kaliningrad "DS Jonosti" (RUS)
12
1
1
1
3
11
72.
Team Kouvola (FIN)
11
1
1
10
73.
Siauliu Sporto G. (LIT)
11
1
1
1
6
Panevezys (LIT)
11
1
1
1
14
75.
EsU FIN)
10
1
1
7
76.
IK (FIN)
10
1
1
1
3
77.
BK Atlas (NOR)
10
2
3
78.
Palusalu
10
2
1
16
79.
Enköpings (SWE)
10
1
2
5
80.
Shatura (RUS)
9
1
1
4
81.
Kaunas (LIT)
9
1
1
1
6
VVV (FIN)
9
1
1
1
8
83.
J.Kotkase (EST)
9
1
1
9
84.
Dvikova (LIT)
9
2
1
14
Sweden National Junior GR Team (S
9
2
1
8
86.
Nipi (EST)
9
1
1
1
10
87.
BK Envig (SWE)
8
1
1
2
88.
Brännans (SWE)
8
1
1
3
SK-Riga
8
1
1
22
90.
JMM (EST)
8
1
1
1
6
91.
Martna (EST)
8
1
1
1
7
Snar Boden (SWE)
8
1
1
1
8
93.
Västeras (SWE)
8
1
2
4
Lauras Skujinas (LAT)
8
1
2
4
95.
Vainakh-Essalem (BEL)
8
1
1
2
11
96.
KäTo (FIN)
8
2
1
25
97.
Brosok (UKR)
7
1
1
5
BK Pan (SWE)
7
1
1
2
99.
Husums IF (SWE)
7
1
1
10
100.
LaihLu (FIN)
7
1
1
11
101.
ZSK Gabcikovo (SVK)
6
1
1
EMÜ-SK
6
1
1
Ukraine (UKR)
6
1
1
Olymp (CZE-USA)
6
1
4
TWM (FIN)
6
1
9
Kungsbacka (SWE)
6
1
2
Leola (EST)
6
1
7
Norrtälje (SWE)
6
1
3
Tver RUS)
6
1
4
110.
Gulbenes KSP (LAT)
6
1
1
7
Marijapole (LIT)
6
1
1
11
Murmansk School nr.13 (RUS)
6
1
1
5
113.
KSHVSM (RUS)
6
1
1
6
St.Petersburg (RUS)
6
1
1
7
115.
Minsk2 (BLR)
6
1
3
14
116.
Lida (BLR)
5
1
3
KaKa (FIN)
5
1
2
KooVee (FIN)
5
1
23
Auksinis Lokys (LIT)
5
1
3
Varberg (SWE)
5
1
6
Salciniku (LIT)
5
1
8
Gulset BK(NOR)
5
1
1
Delta MK (EST)
5
1
4
Ramm (EST)
5
1
5
HyPk /FIN)
5
1
6
Olimp (RUS) Heby (SWE)
5
1
1
Uljanovsk (RUS)
5
1
1
Tashkent (UZB)
5
1
1
Surgut (RUS)
5
1
1
VaaKu (FIN)
5
1
1
131.
Biedriba Victory-1 (LAT)
5
1
1
3
132.
Arboga (SWE)
5
1
2
13
133.
Hieinoluniska
4
1
2
Valga (EST)
4
1
7
Kundzina (LAT)
4
1
1
JPI (FIN)
4
1
2
KuKu (FIN)
4
1
1
138.
Sundsvalls AIK (SWE)
4
1
1
2
139.
Jelgava (LAT)
4
2
6
AU (FIN)
4
2
7
141.
Gulbene (LAT)
3
1
6
KI (FIN)
3
1
2
LaNo (FIN)
3
1
1
LaLu (FIN)
3
1
2
Skedsmo (NOR)
3
1
6
146.
UTE Birkozas (HUN)
3
1
1
2
Helsinki-Vantaa United (FIN)
3
1
1
17
Pskov (RUS)
3
1
1
9
149.
PeKi (FIN)
2
1
3
ViPy (FIN)
2
1
4
Härnosund (SWE)
2
1
1
Hammerlock (EST)
2
1
2
153.
Balvi (LAT)
2
2
11
154.
Šiauliai LTV
1
1
2
TaPs (FIN)
1
1
12
Sandvikens (SWE)
1
1
2
Värnamo (SWE)
1
1
1
Gällivare (SWE)
1
1
13
159.
Karl Gustav BK (SWE)
0
1
Prague (CZE)
0
1
AuPs (FIN)
0
2
Kohtla-Järve Kalev
0
2
TeRi (FIN)
0
3
Dünamo (EST)
0
7
LapinV (FIN)
0
1
Unknown Club
0
1
Russia
0
1
Lietuva
0
5
KPM (FIN)
0
2
VV (FIN)
0
2
BK Viking (SWE)
0
5
MäVa (FIN)
0
2
JuKa (FIN)
0
4
SuoIU (FIN)
0
6
YTK (FIN)
0
4
Kekavas (LAT)
0
1
Torp IK (NOR)
0
2
St. Peterburg Sokolov (RUS)
0
1
Jaan (EST)
0
9
TartuVald
0
7
Kekava Sports School (LAT)
0
1
BK Thrott (DEN)
0
3
Adažu (LAT)
0
18
Team Päijät-Häme (FIN)
0
9
[
Overview
][
Aktuelle Turniere
]
Updated: 09.04.16 (
A service of Turnierverwaltung Ringen
)