Tallinn Open 2016 Tallinn, 01.-3.04.2016 |
Result list complete FW 1996-2000 - Free style (98 Participants) |
Result list | 46 | 49 | 52 | 56 | 60 | 64 | 69 | 75 | Club-Results |
Single results | 46 | 49 | 52 | 56 | 60 | 64 | 69 | 75 | |
Competition sheet (PDF) | 46 | 49 | 52 | 56 | 60 | 64 | 69 | 75 |
46 kg | FW 1996-2000 | 10 Participants |
1. | Kseniya STANKEVICH | Mogilev (BLR) |
2. | Viktoriya APALONIK | Minsk (BLR) |
3. | Taru VAININONPÄÄ | KuKu (FIN) |
4. | Joline ÖSTERLUND | Brännans (SWE) |
5. | Nastassia KURYSHTA | Olympic Reserve FS2 (BLR) |
6. | Saga YLI-HANNUKSELA | IK (FIN) |
7. | Polina SAHNO | Tapa (EST) |
8. | Vita ADOMAVICIUTE | Marijapole (LIT) |
8. | Jekaterina JERMAJONOKA | Daugavpils BJSS (LAT) |
8. | Milena VOGULEVA | St. Petersburg (RUS) |
49 kg | FW 1996-2000 | 9 Participants |
1. | Nadezhda SOKOLOVA | Novgorod (RUS) |
2. | Angelika ZETTERVALL | Skane (SWE) |
3. | Antanina SINKAVETS | Bobruisk (BLR) |
4. | Lydia AKESSON | Arboga (SWE) |
5. | Chloe WILSON | Team Great Britain (GBR) |
6. | Felicie MILLIERE | Font-Romeu (FRA) |
7. | Triinuly VEIMANN | Juhan (EST) |
8. | Julia WALE | Arboga (SWE) |
9. | Alva KÖHLER | Gällivare (SWE) |
52 kg | FW 1996-2000 | 15 Participants |
1. | Yuliya ZHAUNERYK | Bobruisk (BLR) |
2. | Ida JÖNSSON | Skane (SWE) |
3. | Luisa SULEIMANOVA | St. Petersburg (RUS) |
4. | Nadezhda ANSHUKOVA | Novgorod (RUS) |
5. | Annimari AHO | AU (FIN) |
6. | Tatsiana KOSHAVA | Olympic Reserve FS2 (BLR) |
7. | Aleksandra MERKUSHEVA | St.Petersburg CTSS-2 |
8. | Emma LUTTENAUER | Font-Romeu (FRA) |
9. | Ameline DOUARRE | Font-Romeu (FRA) |
10. | Diana DZASEZEVA | Milons (LAT) |
11. | Ellen NILSSON | Snar Boden (SWE) |
12. | Natalia KUZNETSOVA | St. Peterburg Sokolov (RUS) |
13. | Vaiva STANIUTE | Marijapole (LIT) |
13. | Molly WINSTONE | Team Great Britain (GBR) |
13. | Vasilina TRUKHMANOVA | Prague (CZE) |
56 kg | FW 1996-2000 | 16 Participants |
1. | Janika VAKKILA | IK (FIN) |
2. | Elisa SAVALLE | Font-Romeu (FRA) |
3. | Johanna LINDBORG | Skane (SWE) |
4. | Jaana VÄLI-TORALA | IK (FIN) |
5. | Elin WEMAN | Skane (SWE) |
6. | Darya GERASSIMOVA | Novgorod (RUS) |
7. | Gaelle RUIZ | Font-Romeu (FRA) |
8. | Ekaterina ANANICHEVA | Shatura (RUS) |
9. | Svetlana ROMANOVSKA | Daugavpils BJSS (LAT) |
10. | Ramina MAMEDOVA | Daugavpils BJSS (LAT) |
11. | Katsiaryna PICHKOVSKAYA | Minsk (BLR) |
12. | Viktorija AUGUSTAUSKAITE | Saules Miesto AK (LIT) |
13. | Liudmila BOGDANOVA | Tver RUS) |
14. | Hele TAMM | Martna (EST) |
15. | ANita MASKINA | Kuldkaru (EST) |
16. | Emily SAVALLE | Font-Romeu (FRA) |
60 kg | FW 1996-2000 | 20 Participants |
1. | Kristina SAZYKINA | Mogilev (BLR) |
2. | Kristina ELOEVA | St. Petersburg (RUS) |
3. | Veranika EISMANT | Olympic Reserve FS2 (BLR) |
4. | Linnea SVENSSON | Skane (SWE) |
5. | Kornelija ZAICEVAITE | Saules Miesto AK (LIT) |
6. | Laura Sofia AAK | Kolbotn (NOR) |
7. | Nanny JÖNSSON | Skane (SWE) |
8. | Viktorija LUKJANECA | Lauras Skujinas (LAT) |
9. | Liv MARTINSSON | Gällivare (SWE) |
10. | Minna RIDDERSTRALE | Snar Boden (SWE) |
11. | Miciel WENNSTRÖM | Gällivare (SWE) |
12. | Ebba SJÖSTRÖM | BK Viking (SWE) |
13. | Tatiana OSTRAS | St.Petersburg CTSS-2 |
14. | Alena STEFANENKO | St. Petersburg (RUS) |
15. | Serafia MANNILA | VVV (FIN) |
16. | Sofia GOLOVINA | Daugavpils BJSS (LAT) |
16. | Daria OVCHINNIKOVA | Tver RUS) |
16. | Ksenia SKILLER | Kuldkaru (EST) |
16. | Salla KESKINEN | JPI (FIN) |
16. | Rimgaile CEPONYTE | Anyksciai (LIT) |
64 kg | FW 1996-2000 | 10 Participants |
1. | Katarina VARTEVA | EsU FIN) |
2. | Hanna SADCHANKA | Mogilev (BLR) |
3. | Aukse RUTKAUSKAITE | Saules Miesto AK (LIT) |
4. | Anette TRAKS | TÜASK (EST) |
5. | Yana HUSHTYN | Olympic Reserve FS2 (BLR) |
6. | Marta PAJULA | Tapa (EST) |
7. | Linnea RENFORS | Arboga (SWE) |
8. | Samanta TIMPA | CSK Ferrum (LAT) |
9. | Daria SEMENOVA | St. Petersburg (RUS) |
10. | Greete SASS | J.Kotkase (EST) |
69 kg | FW 1996-2000 | 12 Participants |
1. | Anastasiya ZIMIANKOVA | Minsk (BLR) |
2. | Kamile GAUCAITE | Saules Miesto AK (LIT) |
3. | Daria KELMAMETOVA | St. Petersburg (RUS) |
4. | Ekaterina FEOKTISTOVA | St. Petersburg (RUS) |
5. | Elma ZEIDLERE | Lauras Skujinas (LAT) |
6. | Lolita OBOJEVICA | Daugavpils BJSS (LAT) |
7. | Anastasia DOBRODJANSKAJA | St.Petersburg CTSS-2 |
8. | Julia FRIDLUND | Skane (SWE) |
9. | Celine Svanlund TVEITEN | Snögg (NOR) |
10. | Katarina FJODOROVA | Daugavpils BJSS (LAT) |
10. | Alissa TAMMERT | Korrus3 (EST) |
12. | Jane Kaurov | Tulevik (EST) |
75 kg | FW 1996-2000 | 6 Participants |
1. | Greta CEPONYTE | Anyksciai (LIT) |
2. | Emma MÖLLER | Brännans (SWE) |
3. | Greete STAAL | Tapa (EST) |
4. | Betija ALAINE | Kundzina CSS, Riga (LAT) |
5. | Egle Tutt | Tulevik (EST) |
6. | Kristina VOITKEVICA | Liepaja (LAT) |