Tallinn Open 2016 Tallinn, 01.-3.04.2016 |
Result |
Result list | 26 | 29 | 32 | 35 | 40 | 45 | 50 | 60 | Club-Results |
Single results | 26 | 29 | 32 kg | 35 | 40 | 45 | 50 | 60 | |
Competition sheet (PDF) | 26 | 29 | 32 | 35 | 40 | 45 | 50 | 60 |
Pool Round | Wrestler red / AREA FEDERATION | Wrestler blue / AREA FEDERATION | Points system | T. Point | |
A1-A2 1 | Marsels MILJUS Bauskas (LAT) | Danila Pachonchik Auksinis Lokys (LIT) | GS 0:4 | 0 : 10 | |
A3-A4 1 | Max HRISTJUK Englas (EST) | Vili LEHTINEN KooVee (FIN) | VT 5:0 | 6 : 0 | |
A5-A6 1 | Daruin RASHID Team Päijät-Häme (FIN) | Rainer PLASER Korrus3 (EST) | GS 0:4 | 0 : 10 | |
A7-A8 1 | Marcus TÖRHÖNEN TaVo (FIN) | Jasu MYLLYKANGAS ViVo (FIN) | VT 0:5 | 0 : 4 | |
A9-A10 1 | Timor ARUSAAR JMM (EST) | Aleksandrs FJODOROVS Atlants (LAT) | GS 0:4 | 0 : 10 | |
A11-A12 1 | Vadim ELKIN HPM (FIN) | Juhan KRISTJUHAN Aberg (EST) | GS 0:4 | 0 : 10 | |
B1-B2 1 | Pavels Orlovs Daugavpils BJSS (LAT) | Issa BASKHANOV Vainakh-Essalem (BEL) | VT 5:0 | 12 : 4 | |
B3-B4 1 | Jami Flinkman HPM (FIN) | Janar PAABOS Nipi (EST) | VT 5:0 | 13 : 4 | |
B5-B6 1 | Dmitrii POPOV Arkhangelsk (RUS) | Roman Budikov Kuldkaru (EST) | GS 4:0 | 10 : 0 | |
B7-B8 1 | Chasimir Lindholm TeRi (FIN) | Deniss Vasiljevs Atlants (LAT) | GS 0:4 | 0 : 10 | |
B9-B10 1 | Rainer PLASER Korrus3 (EST) | Patrick NOOL Korrus3 (EST) | RE 0:5 | ||
B11-B12 1 | Artemii LIUKKONEN Team Päijät-Häme (FIN) | Mareks Adins Gulbene (LAT) | VT 0:5 | 0 : 6 | |
A1-A3 2 | Marsels MILJUS Bauskas (LAT) | Max HRISTJUK Englas (EST) | VT 0:5 | 0 : 4 | |
A2-A4 2 | Danila Pachonchik Auksinis Lokys (LIT) | Vili LEHTINEN KooVee (FIN) | GS 4:1 | 12 : 2 | |
A5-A7 2 | Daruin RASHID Team Päijät-Häme (FIN) | Marcus TÖRHÖNEN TaVo (FIN) | VT 0:5 | 0 : 10 | |
A6-A8 2 | Rainer PLASER Korrus3 (EST) | Jasu MYLLYKANGAS ViVo (FIN) | VT 5:0 | 4 : 0 | |
A9-A11 2 | Timor ARUSAAR JMM (EST) | Vadim ELKIN HPM (FIN) | GS 0:4 | 0 : 12 | |
A10-A12 2 | Aleksandrs FJODOROVS Atlants (LAT) | Juhan KRISTJUHAN Aberg (EST) | GS 0:4 | 0 : 10 | |
B1-B3 2 | Pavels Orlovs Daugavpils BJSS (LAT) | Jami Flinkman HPM (FIN) | VT 0:5 | 4 : 7 | |
B2-B4 2 | Issa BASKHANOV Vainakh-Essalem (BEL) | Janar PAABOS Nipi (EST) | GS 4:0 | 10 : 0 | |
B5-B7 2 | Dmitrii POPOV Arkhangelsk (RUS) | Chasimir Lindholm TeRi (FIN) | GS 4:0 | 10 : 0 | |
B6-B8 2 | Roman Budikov Kuldkaru (EST) | Deniss Vasiljevs Atlants (LAT) | GS 0:4 | 0 : 10 | |
B9-B11 2 | Rainer PLASER Korrus3 (EST) | Artemii LIUKKONEN Team Päijät-Häme (FIN) | RE 0:5 | ||
B10-B12 2 | Patrick NOOL Korrus3 (EST) | Mareks Adins Gulbene (LAT) | GS 4:0 | 10 : 0 | |
A2-A3 3 | Danila Pachonchik Auksinis Lokys (LIT) | Max HRISTJUK Englas (EST) | GS 0:4 | 0 : 10 | |
A6-A7 3 | Rainer PLASER Korrus3 (EST) | Marcus TÖRHÖNEN TaVo (FIN) | VT 5:0 | 8 : 0 | |
A8-A12 3 | Jasu MYLLYKANGAS ViVo (FIN) | Juhan KRISTJUHAN Aberg (EST) | GS 0:4 | 0 : 10 | |
A10-A11 3 | Aleksandrs FJODOROVS Atlants (LAT) | Vadim ELKIN HPM (FIN) | VT 0:5 | 3 : 14 | |
B1-B5 3 | Pavels Orlovs Daugavpils BJSS (LAT) | Dmitrii POPOV Arkhangelsk (RUS) | VT 0:5 | 2 : 10 | |
B2-B3 3 | Issa BASKHANOV Vainakh-Essalem (BEL) | Jami Flinkman HPM (FIN) | VT 0:5 | 4 : 8 | |
B8-B12 3 | Deniss Vasiljevs Atlants (LAT) | Mareks Adins Gulbene (LAT) | GS 4:0 | 10 : 0 | |
B10-B11 3 | Patrick NOOL Korrus3 (EST) | Artemii LIUKKONEN Team Päijät-Häme (FIN) | GS 4:0 | 10 : 0 | |
A2-A6 4 | Danila Pachonchik Auksinis Lokys (LIT) | Rainer PLASER Korrus3 (EST) | RE 0:5 | ||
A3-A11 4 | Max HRISTJUK Englas (EST) | Vadim ELKIN HPM (FIN) | VT 5:0 | 4 : 0 | |
B3-B5 4 | Jami Flinkman HPM (FIN) | Dmitrii POPOV Arkhangelsk (RUS) | VT 0:5 | 2 : 2 | |
B8-B10 4 | Deniss Vasiljevs Atlants (LAT) | Patrick NOOL Korrus3 (EST) | VT 5:0 | 8 : 6 | |
A12-A3 5 | Juhan KRISTJUHAN Aberg (EST) | Max HRISTJUK Englas (EST) | GS 4:1 | 13 : 3 | |
B3-B8 5 | Jami Flinkman HPM (FIN) | Deniss Vasiljevs Atlants (LAT) | VT 0:5 | 0 : 2 | |
B5-B10 5 | Dmitrii POPOV Arkhangelsk (RUS) | Patrick NOOL Korrus3 (EST) | VT 5:0 | 12 : 6 | |
A6-A12 6 | Rainer PLASER Korrus3 (EST) | Juhan KRISTJUHAN Aberg (EST) | GS 0:4 | 0 : 10 | |
B5-B8 6 | Dmitrii POPOV Arkhangelsk (RUS) | Deniss Vasiljevs Atlants (LAT) | VT 0:5 | 10 : 13 | |
A3-A6 7 | Max HRISTJUK Englas (EST) | Rainer PLASER Korrus3 (EST) | GS 4:0 | 10 : 0 | |
A3-B5 Place 3+4 | Max HRISTJUK Englas (EST) | Dmitrii POPOV Arkhangelsk (RUS) | VT 5:0 | 11 : 2 | |
A12-B8 Place 1+2 | Juhan KRISTJUHAN Aberg (EST) | Deniss Vasiljevs Atlants (LAT) | GS 4:0 | 10 : 0 |