Tallinn Open 2016 Tallinn, 01.-3.04.2016 |
Result list complete FS 2003 - 2004 - Free style (128 Participants) |
Result list | 32 | 35 | 38 | 42 | 47 | 53 | 59 | 66 | 80 | Club-Results |
Single results | 32 | 35 | 38 | 42 | 47 | 53 | 59 | 66 | 80 | |
Competition sheet (PDF) | 32 | 35 | 38 | 42 | 47 | 53 | 59 | 66 | 80 |
32 kg | FS 2003 - 2004 | 12 Participants |
1. | Magomedrasul ZUBAIROV | Dagestan (RUS) |
2. | Aapo HAKALA | KaKa (FIN) |
3. | Greyson CLARK | World Tour (USA) |
4. | Kaleb CASEY | World Tour (USA) |
5. | Nikita IZMAILOV | Arkhangelsk (RUS) |
6. | Juuso PORRI | PPM (FIN) |
7. | Joona HAKOLA | JäVo (FIN) |
8. | Valilis KAVALIAUSKAS | Anyksciai (LIT) |
9. | Aleksandrs SINKORENKO | Daugavpils BJSS (LAT) |
10. | Jose LEHTINEN | KooVee (FIN) |
11. | Ivan CHAMIDULIN | Kaliningrad (RUS) |
11. | Zamir ARIFOV | Kaliningrad (RUS) |
35 kg | FS 2003 - 2004 | 21 Participants |
1. | Leevi JOUTSENLAHTI | PPM (FIN) |
2. | Jekabs KIKURS | Bauskas (LAT) |
3. | Ingars POLINS | CSK Ferrum (LAT) |
4. | Akshin RUSTAMOV | Arkhangelsk (RUS) |
5. | Edijs RUTKA | Bauskas (LAT) |
6. | Andris APSITIS | Milons (LAT) |
7. | Kristjan JAAGO | V-Maarja (EST) |
8. | Zayndi Abdulkhadjiev | Vainakh-Essalem (BEL) |
9. | Antti KANGASNIEMI | JäVo (FIN) |
10. | Maksim Kunkevich | Minsk (BLR) |
11. | Hugo LEHTIMÄKI | YKV (FIN) |
12. | Artur TIMSIN | Delta MK (EST) |
13. | Kosmoss ADINS | Gulbene (LAT) |
14. | Raman KUPREICHYK | Minsk2 (BLR) |
15. | Axel NOWAK | KooVee (FIN) |
16. | Egert AST | Nipi (EST) |
17. | Raman Kupreichyk | Minsk2 (BLR) |
18. | Ville ZEDIG | Gällivare (SWE) |
18. | Aleksejs NEDBAILO | Kundzina CSS, Riga (LAT) |
20. | Georg LUMILA | Aberg (EST) |
20. | Lukas NILSSON | Gällivare (SWE) |
38 kg | FS 2003 - 2004 | 18 Participants |
1. | Atilla MOISEEV | Krasnoselski (RUS) |
2. | Viljams LUTKEVICS | Kundzina CSS, Riga (LAT) |
3. | Marks APSITIS | Milons (LAT) |
4. | Kristo Merilain | Korrus3 (EST) |
5. | Robert MHITARJAN | Aberg (EST) |
6. | Igor VOLOV | Arkhangelsk (RUS) |
7. | Maxim MININ | Arkhangelsk (RUS) |
8. | Victor Jairo GRÖNENG | Kolbotn (NOR) |
9. | Harvey RIDINGS | Team Great Britain (GBR) |
10. | Maksim SEMBEL | Kuldkaru (EST) |
11. | Eemeli NURHONEN | TWM (FIN) |
12. | Nestori HIRVONEN | PoWe (FIN) |
13. | Eemeli MIKKOLA | PPM (FIN) |
13. | Juri SOOPER | Palusalu |
15. | Oskari RINTAMÄKI | VVV (FIN) |
16. | Niko HYVÖNEN | Team Kouvola (FIN) |
17. | Rico ARKKO | AuPs (FIN) |
17. | Kirill SOBOLEV | Kuldkaru (EST) |
42 kg | FS 2003 - 2004 | 31 Participants |
1. | Mikhail SAGAEV | Krasnoselski (RUS) |
2. | Volodars SMIRNOVS | Milons (LAT) |
3. | Nestori MANNILA | YKV (FIN) |
4. | Matvei Bersenev | Arkhangelsk (RUS) |
5. | Ibrahim TABAEV | Vainakh-Essalem (BEL) |
6. | Mouskhab KAGERMANOV | Vainakh-Essalem (BEL) |
7. | Alberts DULBINSKIS | Daugavpils BJSS (LAT) |
8. | Kirill KANIN | Kuldkaru (EST) |
9. | Kasperi KARPPINEN | VV (FIN) |
10. | Artur JEREMEJEV | Englas (EST) |
11. | Erik TSERNIKOV | Kuldkaru (EST) |
12. | Elisei PROTCENKO | Arkhangelsk (RUS) |
13. | Ilja NOVAJONOKS | Daugavpils BJSS (LAT) |
14. | Ivan MAKAROV | Kuldkaru (EST) |
15. | Maksim DZJUBENKO | Kuldkaru (EST) |
16. | Jesse PAAVOLA | JuKa (FIN) |
17. | Veeti PUROLAINEN | KooVee (FIN) |
18. | Reinis SUMANIS | Kundzina CSS, Riga (LAT) |
18. | Vili NIEMINEN | MäVa (FIN) |
20. | Kasperi JOUTSENLAHTI | PPM (FIN) |
21. | Egor ORESHKIN | Arkhangelsk (RUS) |
22. | Karl-Eerik KAROLES | Englas (EST) |
23. | Arturs PURINS | Kundzina CSS, Riga (LAT) |
24. | Ladislav RAKYTA | Nejdek (CZE) |
24. | Emil HANSSON | Gällivare (SWE) |
26. | Marcus KIVI | J.Kotkase (EST) |
26. | Alex TREML | Nejdek (CZE) |
26. | Oleg KOHNOVITS | Delta MK (EST) |
26. | Herman Sidliarevich | Grodno (BLR) |
26. | Zuyeu Artsiom | Minsk (BLR) |
26. | Yan VAARPU | HPM (FIN) |
47 kg | FS 2003 - 2004 | 14 Participants |
1. | Kirill SKILLER | Kuldkaru (EST) |
2. | Hanno KÄÄRIK | Lapiti (EST) |
3. | Marks VASILJEVS | Milons (LAT) |
4. | Georg KRISTERSON | Englas (EST) |
5. | Zaharijs FADEIKINS | Kundzina CSS, Riga (LAT) |
6. | Rainers LUKINS | CSK Ferrum (LAT) |
7. | Edgars GRISULIS | Bauskas (LAT) |
8. | Oliver SIILBEK | Nipi (EST) |
9. | Danill SOLOPOV | Arkhangelsk (RUS) |
10. | Lauri LIIKANEN | JuKa (FIN) |
11. | Vitek NOVOTNY | Nejdek (CZE) |
12. | Dmitrii SYCHEV | Arkhangelsk (RUS) |
13. | Kaur Mihkel TOOMSE | J.Kotkase (EST) |
13. | Vlads SKODOROVS | Milons (LAT) |
53 kg | FS 2003 - 2004 | 19 Participants |
1. | Nikita NOVOSELOV | Tver RUS) |
2. | Aleksei SAULITS | Kuldkaru (EST) |
3. | Davud SEFIEV | KSHVSM (RUS) |
4. | Oleg LUKJANOV | Kuldkaru (EST) |
5. | Max SCHARFENORT | BK Envig (SWE) |
6. | Kevin-Rainer SUUDER | Tulevik (EST) |
7. | Edgars JURIKSONS | CSK Ferrum (LAT) |
8. | Rolands BLUMS | Gulbenes KSP (LAT) |
9. | Toms KRIEVINS | CSK Ferrum (LAT) |
10. | Artjoms TITOVS | Daugavpils BJSS (LAT) |
11. | Artur TSEHHONIN | Kuldkaru (EST) |
12. | Leonid TROSHKOV | Krasnoselski (RUS) |
13. | Ricarcis BUBISS | Gulbenes KSP (LAT) |
14. | Peeter PRAGI | Lapiti (EST) |
15. | Nikolai HUTTUNEN | HPM (FIN) |
16. | Renars ALAINIS | Kekavas (LAT) |
17. | Kaupo KRUUSMÄE | Tulevik (EST) |
17. | Edgar URBANOVIC | Auksinis Lokys (LIT) |
17. | Valeria Shevzovav | Kaliningrad (RUS) |
59 kg | FS 2003 - 2004 | 7 Participants |
1. | Mareks AGAJEVS | Kundzina CSS, Riga (LAT) |
2. | Lukas GELAZIUS | Radviliskis (LIT) |
3. | Rihards KRAVCENKO | Kundzina CSS, Riga (LAT) |
4. | Roope KATAJA | PPM (FIN) |
5. | Ruslan TIKHONOV | KSHVSM (RUS) |
6. | Kennet KÜNNARPUU | JMM (EST) |
7. | Aron AUN | Juhan (EST) |
66 kg | FS 2003 - 2004 | 2 Participants |
1. | David CVINGER | Nejdek (CZE) |
2. | Aleksander ROOSIMÄGI | Nelson (EST) |
80 kg | FS 2003 - 2004 | 4 Participants |
1. | Danila SVILPE | Kundzina CSS, Riga (LAT) |
2. | Markkus Tamm | Tulevik (EST) |
3. | Daniil IZOBILIN | Arkhangelsk (RUS) |
4. | Alvar NOVIKOV | Vändra (EST) |