Tallinn Open 2015 Tallinn, 27.-29.03.2015 |
Result |
Result list | 42 | 47 | 53 | 59 | 66 | 73 | 85 | Club-Results |
Single results | 42 | 47 | 53 kg | 59 | 66 | 73 | 85 | |
Competition sheet (PDF) | 42 | 47 | 53 | 59 | 66 | 73 | 85 |
Pool Round | Wrestler red / AREA FEDERATION | Wrestler blue / AREA FEDERATION | Points system | T. Point | |
A1-A2 1 | Andrei BUDAEV St.Petersburg CTSS-2 | Aleksei PIROGOV St.Petersburg CTSS-2 | GS 4:0 | 10 : 0 | |
A3-A4 1 | Semen KARASEV Karelia (RUS) | Ervins BOGDANOVS Bauskas (LAT) | VT 5:0 | 4 : 0 | |
A5-A6 1 | Gintars BOBROVNIKOVS Bauskas (LAT) | Glebs DANILOVS Kundzina CSS, Riga (LAT) | GS 0:4 | 0 : 11 | |
A7-A8 1 | Eitvydas OKUNIS RAVYRAS (LIT) | Luckas SCHROEDER KIF Brydning (DEN) | VT 5:0 | 8 : 0 | |
A9-A10 1 | Aliev RONEN Team ISRAEL (ISR) | Artem KHLYSTOV St.Petersburg CTSS-2 | VT 0:5 | 2 : 6 | |
B1-B2 1 | Sergei PINAEV Kuldkaru | Kaimar ASU Tulevik | VT 0:5 | 8 : 18 | |
B3-B4 1 | Hafizullah RAMAZARI Husums IF (SWE) | Viteslav Lebl Prague (CZE) | VT 0:5 | 2 : 13 | |
B5-B6 1 | Walter WALE Norrtälje (SWE) | Raul ZARBALIEV Team ISRAEL (ISR) | VP 1:3 | 6 : 12 | |
B7-B8 1 | Mustafa IBRAHIM Husums IF (SWE) | Kristo Viidas Nelson | GS 1:4 | 2 : 12 | |
B9-B10 1 | Deividas PECIULIS RAVYRAS (LIT) | Arturs ZVIRBULIS Daugavpils BJSS (LAT) | GS 0:4 | 0 : 11 | |
A11-A1 2 | Rihards LAGONS Daugavpils BJSS (LAT) | Andrei BUDAEV St.Petersburg CTSS-2 | VT 0:5 | 0 : 4 | |
A2-A3 2 | Aleksei PIROGOV St.Petersburg CTSS-2 | Semen KARASEV Karelia (RUS) | GS 0:4 | 0 : 10 | |
A4-A5 2 | Ervins BOGDANOVS Bauskas (LAT) | Gintars BOBROVNIKOVS Bauskas (LAT) | VP 1:4 | 2 : 12 | |
A6-A7 2 | Glebs DANILOVS Kundzina CSS, Riga (LAT) | Eitvydas OKUNIS RAVYRAS (LIT) | VT 5:0 | 12 : 1 | |
A8-A9 2 | Luckas SCHROEDER KIF Brydning (DEN) | Aliev RONEN Team ISRAEL (ISR) | VT 0:5 | 0 : 4 | |
B11-B1 2 | Waltteri LATVALA VVV (FIN) | Sergei PINAEV Kuldkaru | GS 4:0 | 10 : 0 | |
B2-B3 2 | Kaimar ASU Tulevik | Hafizullah RAMAZARI Husums IF (SWE) | VT 5:0 | 8 : 0 | |
B4-B5 2 | Viteslav Lebl Prague (CZE) | Walter WALE Norrtälje (SWE) | VT 5:0 | 5 : 6 | |
B6-B7 2 | Raul ZARBALIEV Team ISRAEL (ISR) | Mustafa IBRAHIM Husums IF (SWE) | GS 4:0 | 10 : 0 | |
B8-B9 2 | Kristo Viidas Nelson | Deividas PECIULIS RAVYRAS (LIT) | VP 1:3 | 8 : 12 | |
A10-A11 3 | Artem KHLYSTOV St.Petersburg CTSS-2 | Rihards LAGONS Daugavpils BJSS (LAT) | VT 5:0 | 4 : 0 | |
A1-A3 3 | Andrei BUDAEV St.Petersburg CTSS-2 | Semen KARASEV Karelia (RUS) | VT 0:5 | 0 : 4 | |
A5-A7 3 | Gintars BOBROVNIKOVS Bauskas (LAT) | Eitvydas OKUNIS RAVYRAS (LIT) | VT 0:5 | 12 : 16 | |
A6-A9 3 | Glebs DANILOVS Kundzina CSS, Riga (LAT) | Aliev RONEN Team ISRAEL (ISR) | VP 1:4 | 2 : 12 | |
B10-B11 3 | Arturs ZVIRBULIS Daugavpils BJSS (LAT) | Waltteri LATVALA VVV (FIN) | VP 3:1 | 12 : 11 | |
B2-B4 3 | Kaimar ASU Tulevik | Viteslav Lebl Prague (CZE) | VP 1:4 | 7 : 17 | |
B6-B8 3 | Raul ZARBALIEV Team ISRAEL (ISR) | Kristo Viidas Nelson | GS 4:0 | 10 : 0 | |
A10-A1 4 | Artem KHLYSTOV St.Petersburg CTSS-2 | Andrei BUDAEV St.Petersburg CTSS-2 | GS 4:0 | 10 : 0 | |
A3-A6 4 | Semen KARASEV Karelia (RUS) | Glebs DANILOVS Kundzina CSS, Riga (LAT) | VP 3:0 | 6 : 0 | |
A7-A9 4 | Eitvydas OKUNIS RAVYRAS (LIT) | Aliev RONEN Team ISRAEL (ISR) | GS 1:4 | 2 : 12 | |
B9-B11 4 | Deividas PECIULIS RAVYRAS (LIT) | Waltteri LATVALA VVV (FIN) | FI 0:5 | 0 : 1 | |
B10-B2 4 | Arturs ZVIRBULIS Daugavpils BJSS (LAT) | Kaimar ASU Tulevik | VT 5:0 | 10 : 0 | |
B4-B6 4 | Viteslav Lebl Prague (CZE) | Raul ZARBALIEV Team ISRAEL (ISR) | GS 0:4 | 0 : 10 | |
A10-A3 5 | Artem KHLYSTOV St.Petersburg CTSS-2 | Semen KARASEV Karelia (RUS) | VP 3:1 | 2 : 1 | |
B10-B4 5 | Arturs ZVIRBULIS Daugavpils BJSS (LAT) | Viteslav Lebl Prague (CZE) | GS 4:0 | 10 : 0 | |
B11-B6 5 | Waltteri LATVALA VVV (FIN) | Raul ZARBALIEV Team ISRAEL (ISR) | GS 0:4 | 0 : 10 | |
A9-A3 6 | Aliev RONEN Team ISRAEL (ISR) | Semen KARASEV Karelia (RUS) | GS 4:1 | 12 : 2 | |
B10-B6 6 | Arturs ZVIRBULIS Daugavpils BJSS (LAT) | Raul ZARBALIEV Team ISRAEL (ISR) | VP 1:3 | 2 : 4 | |
A3-B4 Place 5+6 | Semen KARASEV Karelia (RUS) | Viteslav Lebl Prague (CZE) | VT 5:0 | 8 : 0 | |
A9-B10 Place 3+4 | Aliev RONEN Team ISRAEL (ISR) | Arturs ZVIRBULIS Daugavpils BJSS (LAT) | GS 4:1 | 16 : 6 | |
A10-B6 Place 1+2 | Artem KHLYSTOV St.Petersburg CTSS-2 | Raul ZARBALIEV Team ISRAEL (ISR) | VP 1:3 | 6 : 7 |