Nokian Pyryn Sarjapainit 2017 Nokia, 11.2.2017 |
Ottelulista [3]: Ottelulista 7 |
Pojat 10v | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
108 35 kg | N1-N5 N 4. Kierros | Nooa Aaltonen Viialan Pyry | Elias Haavikko Valkeakosken Kosken-Pojat | PV 3:1 | 4 : 2 | |
109 35 kg | N2-N4 N 4. Kierros | Leevi Järvenpää KOOVEE | Atte Ahvonen Nokian Pyry | SV 4:0 | 10 : 0 | |
110 35 kg | N3-N6 N 4. Kierros | Alvar Saramäki Juupajoen Kamppailijat | Eero Haukijärvi Tampereen Painiseura | SV 0:4 | 0 : 2 | |
Pojat 11v | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
111 36 kg | N3-N1 N 4. Kierros | Jere Heino Hämeenkyrön Voimamiehet | Kyri Baygiraev Nokian Pyry | YPV 1:4 | 2 : 10 | |
112 36 kg | N4-N5 N 4. Kierros | Martin Almen Hämeenkyrön Voimamiehet | Kalle Hautanen Viialan Pyry | SV 4:0 | 4 : 0 | |
Pojat 17v | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
113 65 kg | N3-N1 N 4. Kierros | Eetu Etu-Aho Valkeakosken Kosken-Pojat | Idris Gezkhadziev Nokian Pyry | SV 0:4 | 0 : 8 | |
114 65 kg | N4-N5 N 4. Kierros | Miko Tynys KOOVEE | Mikael Kaukonen Valkeakosken Kosken-Pojat | SV 4:0 | 8 : 0 | |
Pojat 8v | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
115 23 kg | N3-N1 N 4. Kierros | Roni Aho Nokian Pyry | Ville Haapanen KOOVEE | SV 4:0 | 6 : 0 | |
116 23 kg | N4-N5 N 4. Kierros | Juho Niemi Kurun Ryhti | Onni Patrikainen Viialan Pyry | LUOV 4:0 | ||
117 25 kg | N3-N1 N 4. Kierros | Aaro Vahantapohja Kurun Ryhti | Akseli Järvensivu KOOVEE | SV 4:0 | 4 : 0 | |
118 25 kg | N4-N5 N 4. Kierros | Aaro Niemi Viialan Pyry | Topias Tepponen Mäntän Valo | SV 4:0 | 4 : 0 | |
119 32 kg | N1-N5 N 4. Kierros | Kasper Tiitinen Nokian Pyry | Iivari Mustajärvi KOOVEE | SV 0:4 | 0 : 4 | |
120 32 kg | N2-N4 N 4. Kierros | Rasmus Palolampi Hämeenkyrön Voimamiehet | Oskari Rantala Valkeakosken Kosken-Pojat | SV 0:4 | 4 : 4 | |
121 32 kg | N3-N6 N 4. Kierros | Tuomas Nevantausta Tampereen Painiseura | Jesse Putkonen Hämeenkyrön Voimamiehet | SV 0:4 | 10 : 18 | |
Pojat 9v | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
122 42 kg | N3-N1 N 4. Kierros | Luukas Savolainen Valkeakosken Kosken-Pojat | Aleksi Saramäki Juupajoen Kamppailijat | SV 0:4 | 0 : 4 | |
123 42 kg | N4-N5 N 4. Kierros | Otto Haukijärvi Nokian Pyry | Severi Tukiainen Nokian Pyry | SV 4:0 | 4 : 0 | |
Tytöt | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
124 25 kg | N1-N5 N 4. Kierros | Sylvi Häikiö Viialan Pyry | Liisa Lohi Nokian Pyry | SV 0:4 | 0 : 4 | |
125 25 kg | N2-N4 N 4. Kierros | Etsiina Mamia Tampereen Painiseura | Elli Lepistö KOOVEE | SV 4:0 | 2 : 0 | |
126 25 kg | N3-N6 N 4. Kierros | Kerttu Uschanoff Tampereen Painiseura | Fiina Ylä-Mäihäniemi Tampereen Painiseura | SV 0:4 | 0 : 4 | |
127 30 kg | N3-N1 N 4. Kierros | Jenna Järvenmäki Nokian Pyry | Maija Lehto Nokian Pyry | YPV 4:0 | 10 : 0 | |
128 30 kg | N4-N5 N 4. Kierros | Kaisa Häikiö Viialan Pyry | Emilia Vallius Tampereen Painiseura | SV 4:0 | 4 : 0 |
LUOV=Loukkaantuminen, DQ=Diskaus, PV=Pistevoitto, SV=Selätys, TP=Ylivoimainen pistevoitto |