Nokian Pyryn Sarjapainit 2017 Nokia, 11.2.2017 |
Ottelulista [6]: Ottelulista 4 |
Pojat 7v | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
58 23 kg | N1-N2 N 1. Kierros | Joona Rauhala Mäntän Valo | Huuko Korkki Viialan Pyry | SV 4:0 | 18 : 14 | |
59 23 kg | N3-N4 N 1. Kierros | Eevertti Karppinen Mäntän Valo | Viljami Räisänen Kurun Ryhti | SV 4:0 | 2 : 0 | |
60 28 kg | N1-N2 N 1. Kierros | Turo Lähteenmäki Tampereen Voimailijat | Jesse Nurmi Kurun Ryhti | SV 0:4 | 17 : 14 | |
Pojat 8v | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
61 27 kg | N1-N2 N 1. Kierros | Riku Pitkänen Nokian Pyry | Jaakko Vatajaniemi Hämeenkyrön Voimamiehet | PV 1:3 | 12 : 15 | |
62 27 kg | N3-N4 N 1. Kierros | Elias Anttila Mäntän Valo | Elias Raak Tampereen Painiseura | YPV 4:0 | 8 : 0 | |
63 29 kg | N1-N2 N 1. Kierros | Vili Aaltonen Tampereen Voimailijat | Topi Lähteenmäki Tampereen Voimailijat | SV 0:4 | 0 : 4 | |
64 29 kg | N3-N4 N 1. Kierros | Kojar Ahmadi Nokian Pyry | Samu Viitanen KOOVEE | LUOV 0:4 | ||
Pojat 9v | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
65 22 kg | N1-N2 N 1. Kierros | Leo Lohi Nokian Pyry | Luka Vainikka KOOVEE | SV 4:0 | 12 : 8 | |
66 22 kg | N3-N4 N 1. Kierros | Leevi Graichen Viialan Pyry | Sasha Ahonen Kurun Ryhti | SV 0:4 | 4 : 6 | |
67 26 kg | N1-N2 N 1. Kierros | Daniel Flinck Valkeakosken Kosken-Pojat | Benjamin Tattari Nokian Pyry | YPV 4:0 | 8 : 0 | |
Tytöt | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
68 20 kg | N1-N2 N 1. Kierros | Lempi Kajakoski Nokian Pyry | Ilona Lohi Nokian Pyry | YPV 4:0 | 10 : 0 | |
69 44 kg | N1-N2 N 1. Kierros | Eveliina Alanen Viialan Pyry | Anna Ahonen Kurun Ryhti | SV 0:4 | 4 : 5 | |
Pojat 10v | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
70 35 kg | N1-N4 N 3. Kierros | Nooa Aaltonen Viialan Pyry | Atte Ahvonen Nokian Pyry | YPV 4:0 | 8 : 0 | |
71 35 kg | N2-N6 N 3. Kierros | Leevi Järvenpää KOOVEE | Eero Haukijärvi Tampereen Painiseura | SV 0:4 | 0 : 4 | |
72 35 kg | N3-N5 N 3. Kierros | Alvar Saramäki Juupajoen Kamppailijat | Elias Haavikko Valkeakosken Kosken-Pojat | SV 0:4 | 4 : 7 | |
Pojat 11v | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
73 36 kg | N4-N1 N 3. Kierros | Martin Almen Hämeenkyrön Voimamiehet | Kyri Baygiraev Nokian Pyry | YPV 1:4 | 1 : 12 | |
74 36 kg | N5-N2 N 3. Kierros | Kalle Hautanen Viialan Pyry | Feliks Paunila Nokian Pyry | SV 0:4 | 0 : 4 | |
Pojat 17v | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
75 65 kg | N4-N1 N 3. Kierros | Miko Tynys KOOVEE | Idris Gezkhadziev Nokian Pyry | YPV 4:1 | 12 : 4 | |
76 65 kg | N5-N2 N 3. Kierros | Mikael Kaukonen Valkeakosken Kosken-Pojat | Eemil Kiiskinen Nokian Pyry | SV 0:4 | 0 : 4 |
LUOV=Loukkaantuminen, DQ=Diskaus, PV=Pistevoitto, SV=Selätys, TP=Ylivoimainen pistevoitto |