Mannin Matsit, Suomi Cup osak. ja L-S:n aluemest. Seinäjoki, 13.2.2016 |
Ottelulista [9]: Lista 7 |
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
151 31 kg | A4-A2 3 | Touko Helimaa Alavuden Urheilijat | Iiro Silvennoinen Harjun Woima Jyväskylä | SV 0:5 | 0 : 4 | |
152 31 kg | A5-A3 3 | Topias Kärkkäinen Bryderklubben Thrott | Elliot Kieslich Vaasan Toverit | SV 0:5 | 0 : 2 | |
153 31 kg | B1-B4 3 | Otto Ahola Vaasan Toverit | Kustaa Laitio Alavuden Urheilijat | PV 3:1 | 13 : 11 | |
Tytöt 15 v. | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
154 31 kg | N1-N4 N 3. Kierros | Milja Friman Alavuden Urheilijat | Janna Pahikainen Haukiputaan Heitto | PV 1:3 | 4 : 12 | |
155 31 kg | N2-N3 N 3. Kierros | Janna-Juulia Mäenpää Lappajärven Veikot | Janna Karhu Ylistaron Kilpa-Veljet | SV 4:0 | 6 : 0 | |
156 44 kg | N1-N4 N 3. Kierros | Charlotta Lindholm Teuvan Rivakka | Jenna Hietikko Jalasjärven Jalas | SV 4:0 | 11 : 0 | |
157 44 kg | N2-N6 N 3. Kierros | Petra Ivaska Peräseinäjoen Toive | Veera Lehtimäki Ylistaron Kilpa-Veljet | YPV 0:4 | 0 : 10 | |
158 44 kg | N3-N5 N 3. Kierros | Vilma Lehtimäki Ylistaron Kilpa-Veljet | Charoline Lindholm Teuvan Rivakka | SV 4:0 | 2 : 0 | |
Pojat 17 v. aluemest | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
159 32 kg | N1-N5 N 4. Kierros | Paulus Tuomisto Seinäjoen Paini-Miehet | Aaron Tuomisto Seinäjoen Paini-Miehet | YPV 4:0 | 8 : 0 | |
160 32 kg | N2-N4 N 4. Kierros | Topi Kujala Ylistaron Kilpa-Veljet | Casper Naukkarinen Harjun Woima Jyväskylä | YPV 1:4 | 12 : 21 | |
161 32 kg | N3-N6 N 4. Kierros | Timo Järvinen Lapuan Virkiä | Jasu Myllykangas Vieskan Voima | YPV 4:0 | 8 : 0 | |
162 46 kg | N1-N5 N 4. Kierros | Anssi Järvinen Lapuan Virkiä | Jedi Lönn Laihian Luja | PV 1:3 | 2 : 4 | |
163 46 kg | N2-N4 N 4. Kierros | Elias Lyyski Laihian Luja | Joonas Perkka Ilmajoen Kisailijat | YPV 0:4 | 0 : 9 | |
164 46 kg | N3-N6 N 4. Kierros | Rami Jaatinen Alavuden Urheilijat | Harri Kalervo Laihian Luja | SV 0:4 | 0 : 7 | |
165 50 kg | N1-N5 N 4. Kierros | Jonni Sarkkinen Harjun Woima Jyväskylä | Ilari Kurunsaari Lapuan Virkiä | SV 4:0 | 4 : 0 | |
166 50 kg | N2-N4 N 4. Kierros | Anssi Lampinen Koovee | Aapo Viitala Ilmajoen Kisailijat | PV 3:1 | 4 : 2 | |
167 50 kg | N3-N6 N 4. Kierros | Jesse Mäenpää Vaajakosken Kuohu | Juho Lamberg Vaajakosken Kuohu | YPV 4:1 | 15 : 7 | |
168 54 kg | N1-N5 N 4. Kierros | Elias Salmela Lapin Lukko | Markus Vittaniemi Haukiputaan Heitto | YPV 4:0 | 8 : 0 | |
169 54 kg | N2-N4 N 4. Kierros | Nooa Parviainen Vaajakosken Kuohu | Oskari Tattari Lapuan Virkiä | SV 4:0 | 4 : 0 | |
170 54 kg | N3-N6 N 4. Kierros | Joona Vuoti Vieskan Voima | Patrik Huhtala Lapuan Virkiä | PV 0:3 | 0 : 6 | |
171 69 kg | N1-N3 N 2. Kierros | Leevi Louhula Perhon Kiri | Niko Lamberg Vaajakosken Kuohu | YPV 0:4 | 0 : 8 | |
172 69 kg | N2-N4 N 2. Kierros | Waltteri Latvala Vaasan Voima-Veikot | Mika Tarkkanen Ilmajoen Kisailijat | YPV 4:0 | 8 : 0 | |
173 76 kg | N3-N1 N 2. Kierros | Iivari Isoniemi Ilmajoen Kisailijat | Riku Sten Vaasan Voima-Veikot | YPV 4:0 | 8 : 0 |
LUOV=Loukkaantuminen, DQ=Diskaus, PV=Pistevoitto, SV=Selätys, TP=Ylivoimainen pistevoitto |