Mannin Matsit, Suomi Cup osak. ja L-S:n aluemest. Seinäjoki, 13.2.2016 |
Ottelulista [14]: Lista 2 |
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
31 58 kg | N1-N2 N 1. Kierros | Erik Leikkari Seinäjoen Paini-Miehet | Tomi Loukola Ylistaron Kilpa-Veljet | YPV 4:1 | 9 : 1 | |
32 58 kg | N3-N4 N 1. Kierros | Jan Witick Kälviän Tarmo | Vili Honkaharju Kälviän Tarmo | SV 4:0 | 4 : 0 | |
33 63 kg | N1-N2 N 1. Kierros | Joni Komppa Seinäjoen Paini-Miehet | Jimi Ahola Vaasan Toverit | YPV 4:0 | 8 : 0 | |
34 63 kg | N3-N4 N 1. Kierros | Ville Pasanen Äänekosken Huima | Aleksi Seppälä Ilmajoen Kisailijat | YPV 0:4 | 0 : 8 | |
35 63 kg | N5-N6 N 1. Kierros | Santeri Korpela Ilmajoen Kisailijat | Jere Pasanen Äänekosken Huima | YPV 4:0 | 8 : 0 | |
Pojat, aloittelijat | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
36 22 kg | N1-N2 N 1. Kierros | Samuel Saari Jalasjärven Jalas | Perttu Kangasniemi Jalasjärven Jalas | SV 4:0 | 4 : 0 | |
37 22 kg | N3-N4 N 1. Kierros | Urho Västi Ylistaron Kilpa-Veljet | Anton Tuominen Laihian Luja | YPV 0:4 | 0 : 8 | |
38 25 kg | N1-N2 N 1. Kierros | Ville Vuorinen Jalasjärven Jalas | Jaani Löllö Kälviän Tarmo | YPV 1:4 | 3 : 11 | |
39 27 kg | N1-N2 N 1. Kierros | Joonas Saari Jalasjärven Jalas | Lukas Friman Alavuden Urheilijat | YPV 4:1 | 10 : 2 | |
40 27 kg | N3-N4 N 1. Kierros | Pietari Lampila Vaajakosken Kuohu | Nuutti Mäkelä Perhon Kiri | YPV 4:0 | 8 : 0 | |
41 31 kg | A1-A2 1 | Miska Haimakainen Vaajakosken Kuohu | Iiro Silvennoinen Harjun Woima Jyväskylä | SV 0:5 | 0 : 4 | |
42 31 kg | A3-A4 1 | Elliot Kieslich Vaasan Toverit | Touko Helimaa Alavuden Urheilijat | SV 5:0 | 4 : 0 | |
43 31 kg | B1-B2 1 | Otto Ahola Vaasan Toverit | Hadi Ahmadi Vaasan Toverit | YPV 1:4 | 6 : 14 | |
44 31 kg | B3-B4 1 | Elias Kallio Laihian Luja | Kustaa Laitio Alavuden Urheilijat | SV 0:5 | 0 : 4 | |
45 35 kg | N1-N2 N 1. Kierros | Otso Luukko Nurmon Jymy | Kasperi Kallio Kälviän Tarmo | YPV 0:4 | 0 : 8 | |
46 35 kg | N3-N4 N 1. Kierros | Chasimir Lindholm Teuvan Rivakka | Johannes Jalonen Peräseinäjoen Toive | PV 3:0 | 2 : 0 | |
47 35 kg | N5-N6 N 1. Kierros | Kaapo Matilainen Vaajakosken Kuohu | Joel Löllö Kälviän Tarmo | SV 0:4 | 0 : 7 | |
Tytöt 15 v. | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
48 27 kg | N1-N2 N 1. Kierros | Fanni Pentinmäki Alavuden Urheilijat | Ella Forsell Kälviän Tarmo | SV 4:0 | 4 : 0 | |
49 31 kg | N1-N2 N 1. Kierros | Milja Friman Alavuden Urheilijat | Janna-Juulia Mäenpää Lappajärven Veikot | SV 0:4 | 0 : 8 | |
50 31 kg | N3-N4 N 1. Kierros | Janna Karhu Ylistaron Kilpa-Veljet | Janna Pahikainen Haukiputaan Heitto | SV 0:4 | 1 : 10 | |
51 44 kg | N1-N2 N 1. Kierros | Charlotta Lindholm Teuvan Rivakka | Petra Ivaska Peräseinäjoen Toive | SV 4:0 | 5 : 9 | |
52 44 kg | N3-N4 N 1. Kierros | Vilma Lehtimäki Ylistaron Kilpa-Veljet | Jenna Hietikko Jalasjärven Jalas | SV 4:0 | 6 : 0 | |
53 44 kg | N5-N6 N 1. Kierros | Charoline Lindholm Teuvan Rivakka | Veera Lehtimäki Ylistaron Kilpa-Veljet | SV 0:4 | 0 : 8 |
LUOV=Loukkaantuminen, DQ=Diskaus, PV=Pistevoitto, SV=Selätys, TP=Ylivoimainen pistevoitto |