Kälviän Tarmon Kansalliset junioripainit Kälviä, 9.4.2017 |
Ottelulista [16]: Lista 1 |
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
1 53 kg | A1-A2 1 | Otto Malinen Lapin Lukko | Onni Rintamäki Ylistaron Kilpa-Veljet | YPV 4:0 | 8 : 0 | |
2 53 kg | A3-A4 1 | Kasper Törmälä Kemin Into | Juho Takamaa Ilmajoen Kisailijat | PV 3:0 | 3 : 0 | |
3 53 kg | A5-A6 1 | Muhammed Kazemi Kajaanin Juntta | Anssi Järvinen Kuortaneen Kunto | SV 5:0 | 3 : 0 | |
4 53 kg | B1-B2 1 | Harri Kalervo Laihian Luja | Nestori Mannila Ylistaron Kilpa-Veljet | YPV 1:4 | 2 : 10 | |
5 53 kg | B3-B4 1 | Jimi Löllö Kälviän Tarmo | Veli-Matti Aikio Lapin Veikot | PV 1:3 | 6 : 10 | |
6 53 kg | B5-B6 1 | Pauli Järvinen Kuortaneen Kunto | Kalle Keto Suolahden Urho | PV 3:1 | 8 : 1 | |
7 98 kg | N1-N2 N 1. Kierros | Aarni Kotola Kuortaneen Kunto | Milad Kardniya Kajaanin Juntta | PV 1:3 | 6 : 9 | |
Pojat alle 11v | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
8 36 kg | N1-N2 N 1. Kierros | Elias Kallio Laihian Luja | Kustaa Laitio Alavuden Urheilijat | SV 0:5 | 0 : 8 | |
9 36 kg | N3-N4 N 1. Kierros | Touko Helimaa Alavuden Urheilijat | Roni Thomasson Kemin Into | YPV 1:4 | 2 : 10 | |
Tytöt 17v | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
10 24 kg | N1-N2 N 1. Kierros | Rita Rantonen Harjun Woima Jyväskylä | Janika Pakanen Kemin Into | YPV 4:0 | 10 : 0 | |
11 24 kg | N3-N4 N 1. Kierros | Liisa Lasanen Lakeuden paini | Milja Tihinen Muhoksen Voitto | PV 3:1 | 10 : 6 | |
12 38 kg | N1-N2 N 1. Kierros | Ronja Lasanen Lakeuden paini | Marjaan Gardniya Kajaanin Juntta | PV 0:3 | 0 : 5 | |
13 38 kg | N3-N4 N 1. Kierros | Alisa Luostarinen Kälviän Tarmo | Sara Rehula Laihian Luja | YPV 4:0 | 10 : 0 | |
Aloittelijat | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
14 26 kg | A1-A2 1 | Jere Huotari Muhoksen Voitto | Patrik Alatalo Vaasan Voima-Veikot | SV 0:5 | 4 : 6 | |
15 26 kg | A3-A4 1 | Kaapo Laitio Alavuden Urheilijat | Ramses Pöppönen Kälviän Tarmo | YPV 4:0 | 8 : 0 | |
16 26 kg | B1-B2 1 | Samuel Löllö Kälviän Tarmo | Urho Västi Ylistaron Kilpa-Veljet | YPV 0:4 | 0 : 9 | |
17 26 kg | B3-B4 1 | Oliver Wiklund Vaasan Voima-Veikot | Matias Tihinen Muhoksen Voitto | SV 5:0 | 4 : 0 | |
18 32 kg | A1-A2 1 | Iisakki Iskala Seinäjoen Paini-Miehet | Otso Yli-Hannuksela Ilmajoen Kisailijat | SV 5:0 | 8 : 6 | |
19 32 kg | A3-A4 1 | Chevy Lindholm Vaasan Voima-Veikot | Kimi Korkala Saloisten Salama | SV 0:5 | 0 : 6 | |
20 32 kg | B1-B2 1 | Aleksi Niva Oulun Pyrintö | Nuutti Mäkelä Perhon Kiri | PV 1:3 | 4 : 6 | |
21 32 kg | B3-B4 1 | Taisto Riutta-aho Harjun Woima Jyväskylä | Teppo Turtiainen Vaasan Voima-Veikot | YPV 4:0 | 8 : 0 |
LUOV=Loukkaantuminen, DQ=Diskaus, PV=Pistevoitto, SV=Selätys, TP=Ylivoimainen pistevoitto |